sobota, 10 maja 2014

30 - Day Book Challenge, Day 1 - Day 7

Na kilku blogach widziałam już to wyzwanie i sama postanowiłam wziąć udział. Jako, że nadal czytam "Zbrodnie i karę" i nie mam dla Was żadnej recenzji to prezentuje Wam: 30 - Day Book Challenge, Day 1 - Day 7. 
Posty z tego wyzwania będę wstawiała co sobotę, trzy posty będą obejmowały siedem dni, ostatni dziewięć dni :) Day 1 - Best book you read last year
Najlepsza książka, którą przeczytałeś w zeszłym roku
Nie było łatwo się zdecydować, przeczytałam wiele cudownych książek w zeszłym roku. Wybrałam "Delirium" Lauren Oliver. Historię Leny polubiłam od pierwszych stron. Pani Oliver pisze w cudowny sposób, to jak przedstawia świat i uczucia bohaterów ujęło mnie i sprawiło, że pokochałam całą trylogie :)


 
Day 2 - A book that you’ve read more than 3 times
Książka, którą przeczytałeś więcej niż 3 razy
Nie mam książki, którą przeczytałam więcej niż trzy razy. Niektóre książki czytałam dwa razy, głównie w celu odświeżenia ich sobie przed ekranizacją. Mam za dużą kolejkę i za krótko czytam, aby czytać jakąś książkę trzy razy. Pozwólcie, że przedstawie Wam jedną z książek przeczytaną dwa razy. Jest to "W pierścieniu ognia" Suzanne Collins, jak dla mnie najlepsza część w trylogii "Igrzysk śmierci".


 


Day 3 - Your favorite series
Twoja ulubiona seria
Kolejny trudny wybór. Zdecydowałam się na "Zwiadowców" Johna Flanagana. Dlaczego? Ta seria liczy sobie aż 12 tomów i w każdym tomie coś zaskakuje, w każdym tomie jest coś nowego, na bohaterów przez caly czas czekają nowe przygody i niebezpieczeństwa. Do tego autor stworzył wspaniałych bohaterów, których obserwujemy na przestrzeni lat, widzimy jak się zmieniają. Cieszę się, że koleżanka namówiła mnie do przeczytania "Zwiadowców", bo przeżyłam z tą serią wiele wspaniałych chwil. 


 


Day 4 - Favorite book of your favorite serie
Ulubiona książka z ulubionej serii
Hmmm... muszę wybrać jedną z dwunastu części, ciężkie zadanie... Moim wyborem są "Ruiny Gorlanu", czyli pierwsza część serii.  Dlaczego? Bo byłą zabawna, zaskakująca, wzruszająca i zaczęła moją przygodę ze "Zwiadowcami" :)

 
Day 5 - A book that makes you happy
Książka, która sprawia, że jesteś szczęśliwy
"Poradnik pozytywnego myślenia" Matthew Quicka. Nie wiem dlaczego akurat "Poradnik..." sprawia, że jestem szczęśliwa, ale ta książka jest tak pozytywna, że nie sposób nie uśmiechać się, gdy się o niej pomyśli :)Day 6 - A book that makes you sad
Książka, która sprawia, że jesteś smutny
Zdecydowanie "Gwiazd naszych wina" Johna Greena. Teraz myślę o tej książce bardzo dużo, bo niedługo premiera ekranizacji i wszędzie o niej głośno. Za każdym razem, gdy słucham piosenek do filmu, oglądam zwiastun, przypominam sobie o wydarzeniach z książki mam łzy w oczach.

Day 7 - A books that makes you laugh
Książka, która sprawia, że się śmiejesz 
Tutaj wybór był prosty! Jest to "Na końcu tęczy" Ceceli Ahern. Dostawałam ataków śmiechu niemal na każdej stronie. Oczywiście nie jest to książka tylko zabawna, jest też to książka poważna i dająca do myślenia.Na razie to tyle :) Jakie byłyby Wasze typy? ;>
Zapraszam na fanpage na facebooku i na profil na ask.fm

10 komentarzy:

 1. Też uważam WPO za najlepszą część <3 A Zwiadowców chyba czytać nie będę, bo miałabym mnóstwo tomów do nadrobienia...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobre wybory! :) Czytałam całą trylogię Collins (o widzisz, a ja właśnie uważam, że "W pierścieniu ognia" to najsłabsza część ;-)) oraz "Gwiazd naszych wina", ale niezwykle kusi mnie "Poradnik pozytywnego myślenia", "Na końcu tęczy" oraz cała trylogia "Delirium".

  OdpowiedzUsuń
 3. "Delirium" jest niesamowite. Czytałam tylko "Ruiny Gorlanu", bo druga część cały czas leży przeczytana do połowy, ale mam nadzieję, że kiedyś zrobię do niej drugie podejście. "Gwiazd naszych wina" jest obłędne. "W pierścieniu ognia" to również moja ulubiona część trylogii :)
  Niestety nie znam "Na końcu tęczy".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy okazji, chciałabym zaprosić cię do Liebster Blog Award. Szczegóły: http://ksiazkikatniss.blogspot.com/2014/05/liebster-blog-award-2-i-3.html Będzie mi bardzo miło, jeśli się przyłączysz :)

   Usuń
 4. Czytałam tylko dwie pozycje z wyżej wymienionych (Ruiny Gorlanu, Poradnik) jednak cały czas myślę o tym, że w końcu muszę zacząć Delirium oraz zakupić Gwiazd naszych wina :) W pierścieniu ognia będę czytałam za miesiąc, dlatego też nie mogę się już jej doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 5. Na Delirium mam chęć od dawna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam Zwiadowców, ja bym wybrała 10 część :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O, tak, "Delirium" jest cudowne. Nie mogę się doczekać, aż w moje ręce wpadnie "Requiem"!

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytałabym "Poradnik pozytywnego myślenia". Myslę, że ksiązka i film przypadną mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. hej, zostałaś właśnie nominowana do Liebster Blog Awards!
  Mam nadzieję,że z chęcią odpowiesz na moje pytania.
  Więcej info na : http://przygody-mola-ksiazkowego.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń