sobota, 21 września 2013

Coś/ktoś na każdy miesiąc: "Filmy, które kojarzą mi się ..." + ogłoszenia

W tym rankingu chodzi o to, aby dopasować książkę, film, osobę do danego miesiąca w roku, w zależności od tematu. Po prostu piszecie co lub kto kojarzy Wam się z danym miesiącem.
Aby wziąć udział w zabawie trzeba tylko stworzyć ranking, napisać mi o tym pod postem z rankingiem na dany temat, abym mogła Was dopisać do listy. Miło by było, gdyby ktoś podlinkował obrazek z nazwą zabawy adresem mojego bloga :)Temat na dziś: "Filmy, które kojarzą mi się ..."


Ze styczniem: "Dziewczyna w czerwonej pelerynie", (2011), Catherine Hardwicke

Zimowy klimat filmu spowodował, że skojarzył mi się z tym miesiącem :D

Z lutym: "Zakochany Szekspir", (1998) John Madden

 
W lutym walentynki a to jest, po prostu piękny film o miłości :) 


Z marcem: " Żelazna Dama", (2011), Phyllida Lloyd 

 
W marcu obchodzimy Dzień Kobiet, a  Margaret Tatcher, o której jest ten film, była kobietą silną i waczyła o swoje w świecie zdominowanym przez mężczyzn.


Z kwietniem: "Goście, goście" (1993), Jean-Marie Poiré

 
Jak niektórzy śledzący ranking zauważyli, w tym miesiącu zazwyczaj nawiązuje do Prima Apirilis, teraz nie będzie inaczej. Film: "Goście, goście" jest najlepszą komedią świata! Polecam każdemu kto lubi się śmiać :D


Z majem: "Poradnik pozytywnego myślenia", (2012), David O. Russell

 
Wszystko co pozytywne kojarzy mi się z majem, więc to był prosty wybór :D


Z czerwcem: "Grek Zorba" (1964), Mihalis Kakogiannis

 
Miejsce akcji: grecka wyspa, czyli natychmiastowe skojarzenie z wakacjami, które zaczynają się właśnie w czerwcu, do tego wspaniały film :D

 
Z lipcem: "Dirty Dancing", (1987), Emile Ardolino

 
Akcja filmu rozgrywa się w trakcie wakacji. Kto nie chciał by spędzić takich wakacji jak Baby? Nie wspominam już o nauce tańca z Johnny'm :) 


Z sierpniem: "Grease", (1978), Randal Kleiser

 
Pierwszy raz obejrzałam "Grease" w sierpniu, więc na dzień dzisiejszy kojarzę ten film właśnie z tym miesiącem :) 


Z wrześniem: "Igrzyska śmierci", (2012) Gary Ross

 
Szkoła, która rozpoczyna się we wrześniu to czas, w którym trzeba przetrwać, tak jak w "Igrzyskach śmierci".
Z październikiem: "Diabeł ubiera się u Prady", (2006), David Frankel

 
Komedia romantyczna idealna na jesienny wieczór, zawsze z chęcią zasiadam przed telewizorem, gdy transmitują ten film :) 


Z listopadem: "Uwierz w ducha", (1990), Jerry Zucker

 
W listopadzie obchodzimy Święto zmarłych, a to święto od razu kojarzy mi się z duchami co nawiązuje do tytułu filmu, jak i jego fabuły :) Do tego do piękna opowieść o miłości, która trwa nawet po śmierci :)


Z grudniem: "Kevin sam w domu", (1990), Chris Columbus

 
 Kevin zawsze jest "puszczany" na Boże Narodzenie,  i chociaż nie jestem wielką fanką Kevina to ten film od razu kojarzy mi się z grudniem :P


OGŁOSZENIA

Po pierwsze przepraszam za opóźnioną publikacje "Coś/ktoś na każdy miesiąc", po prostu nie miałam kiedy zrobić rankingu i go opublikować. Od teraz nowe odsłony będą ukazywały się co dwa tygodnie, ale w soboty, czyli nowy ranking ukaże się 5 października :)
Osoby, które nie wzięły jeszcze udziału w zabawie zapraszam do zrobienia rankingu na ten temat, jak i na tematy poprzednie. Można się przyłączyć w każdej chwili, pamiętajcie tylko, żeby mnie o tym poinformować :D

Jak można zauważyć rzadko dodaje posty, co jest spowodowane nawałem pracy domowej i tym, że dojeżdżam i jestem zwyczajnie zmęczona, ale powoli wbijam się w rytm nowej szkoły, więc niedługo wszystko się ustatkuję, więc będzie pojawiało się więcej recenzji :)

Trzecia sprawa to: założyłam fanpage bloga na facebook'u, więc zapraszam do polubienia. LINK dla Was, ikonka z linkiem na fanpage znajduję się także po lewej stronie bloga, tam też znajdziecie ikonkę z linkiem na mojego aska :)

To na razie tyle. Do napisania niedługo!

Na koniec piosenka, którą po prostu kocham! To klasa sama w sobie, po prostu :) :

7 komentarzy:

 1. Oglądałam styczniowy film :) Świetny jest. Igrzysk śmierci nie oglądałam. Próbowałam czytać, nie podeszło mi. Dlatego sobie film też daruję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę w końcu zabrać się za Poradnik pozytywnego myślenia i Igrzyska, tylko najpierw w wersji książkowej.:) Może i u siebie zamieszczę ranking i dam znać w razie czego;) Fanpage polubiony:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w ty samym miejscu na pewno postawiłabym Kevina, klasyk ;) Reszta w sumie pasuję, ale wszystkich nie oglądałam. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne skojarzenie z wrześniem :D

  OdpowiedzUsuń
 5. "Poradnik pozytywnego myślenia" muszę obejrzeć;) "Igrzyska śmierci", "Dirty Dancing" i "Diabeł ubiera się u Prady" oglądałam;>

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobre skojarzenia ^^ Zwłaszcza ze styczniem ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie oglądałam tylko pozycji drugiej i szóstej. Ale jeśli chodzi o resztę to nie tylko dobre skojarzenia, ale i naprawdę dobre filmy. I uwielbiam Kevina oglądać w święta! :D
  Widzę, że nie tylko ja muszę odstawić książki na bok i zająć się nawałem zadań w nowej szkole. ;)

  OdpowiedzUsuń